Oturma Odası Nasıl Süslenir
Oturma Odası Nasıl Süslenir.Oturma odası, zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz yerdir, bu yüzden sadece harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda fonksiyonel ve rahat olması gerekir. Bu dengeyi kendi evlerimizde denemeye çalışsak da, genellikle bir zordur.

Oturma Odası Nasıl Süslenir

Oturma Odası Nasıl Süslenir.Oturma odası, zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz yerdir, bu yüzden sadece harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda fonksiyonel ve rahat olması gerekir. Bu dengeyi kendi evlerimizde denemeye çalışsak da, genellikle bir zordur. Ama size bu konuda ilham verecek birkaç fikrimiz var.

İster hızlı bir yenileme isterse tam bir revizyon olsun, bu beş tasarımcı ipucu size hem rahat hem de işlevsel bir alan yaratırken size rehberlik edecektir.

1) Işık ve Karanlık Karışımı

Parlak renklerde dekore edilmiş odalar çok temiz ve ulaşılamaz hissedilebilir. Karanlık bir oda küçük, kasvetli ve iç karartıcı hissedebilir. Ancak koyu ve açık renkleri karıştırmak, odada derinlik ve denge yaratır.

2)Dokular ile oynayın

Bir malzeme karışımı bir odaya boyut ekler. Bu, hem görsel hem de dokunsal olan ve dengeyi sağlayan duyuma hitap eder. Doku ekleme sanat eseri ya da desenli duvar tasarımı ile veya bir duvarda. Odaya doku eklemek gölge kutuları ve çiçekler ya da yastıklar, battaniyeler gibi tekstil ürünlerini kullanabilirsiniz. Mermer tablalar, ahşap banklar ve saten okuma sandalyeleri gibi mobilyalar da mekana ayrı bir his vermek için kullanılabilir.

Doku ambiyansı yaratabilir ve oturma odanızın rahatlığını artırabilirken, çok fazla odayı karıştırabilir ve etkisi sulandırabilir. Bu nedenle, dokuları denetleme modunda kullandığınızdan emin olun.

3)Bazı Ahşaplarda Çalışmak
Ahşabı oturma odanıza yerleştirmek, sıcaklık, doku ve zarafet katmanın harika bir yoludur. Odun hakkında güzel olan şey, hem modern hem de geleneksel düzeni oluşturmak için kullanılabilir olmasıdır. Ayrıca diğer oda elemanları ile çatışmaya girmeden yaşam alanına sorunsuz bir şekilde oturabilir.
Yaşam alanınıza ahşap ekleyebileceğiniz pek çok yol var. Bazı seçenekler arasında duvar lambri, ahşap parke döşeme, sehpa, ahşap tavan, banklar ve şömineler bulunmaktadır. Bir başka harika seçenek de fotoğraf çerçeveleri, ahşap kaseler, kepenkler ve tealight tutucular gibi ahşap dekoratif objeleri kullanmaktır.
4)Döşemeni karıştır
Farklı döşemelik kumaşları karıştırmak ve eşleştirmek, oturma odanızda eklektik bir tarz yaratmak için harika bir yoldur. Odaya sadece kişilik eklemekle kalmaz, aynı zamanda rahat ve misafirperver hissettirir.
Döşeme malzemelerini karıştırmanın en güvenli yollarından biri kumaş ve deriyi karıştırmaktır. Bir kumaşlı kanepeyi deri sandalyelerle veya tam tersi ile karıştırabilirsiniz. Başka bir harika yol, benzer renklere sahip kumaşları kullanmaktır. Krom kaplı çerçeve ve krem ​​deri minderlerle donatılmış bir kanepeniz varsa, parlak renkli yastıklar ekleyerek kanepeleri süsleyebilirsiniz. Masaya bir krom lamba odayı aydınlatabilir.
5)Renkli Bir Çizgi Ekle
Renkler, ile oturma odanızın tonunu ayarlayabilir. Turuncu, kırmızı ve sarı gibi canlı renkler enerji verirken, mavi ve yeşilin sakinleştirici etkisi vardır. Sadece her gün görmeyi seveceğiniz bir renkler seçtiğinizden emin olun.
Tarzınız ister modern, ister geleneksel, ister cesur, ister rahat ister resmi olsun, bu beş dekorasyon ipucu, oturma odanızı aileniz ve arkadaşlarınızla buluşmak için rahat ve davetkar bir yer haline getirmenize yardımcı olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)