Feng Shui Yemek Odasında Renk Kullanımı
Ev dekorasyonunda gözde trendlerden biri olan Feng Shui kelime anlamı olarak rüzgar ve su manasına gelir.

Feng Shui Yemek Odasında Renk Kullanımı

Ev dekorasyonunda gözde trendlerden biri olan Feng Shui kelime anlamı olarak rüzgar ve su manasına gelir. Bunun sebebi doğadan gelen rüzgarların ve suyun enerjisinin hayatımızı daha dengeli kılacağı, bereket ve şans getireceğine dair bir felsefedir. Kökeni Çin'e dayanan Chi Feng Shui'nin ana unsurudur.Chi her yerde bulunan görünmez bir enerji anlamına gelir.Bu enerji belli bir alanda toplandığı zaman ise o yerin Feng Shui'si iyi demektir. Temel Feng Shui gereçlerini kullandığınız takdirde çevreniz ve doğayla ahenk içinde olabilir ve bu sayede sağlık, başarı ve mutluluğa erişme yolunda doğru adımlar atabilirsiniz. Yemek odası oturma odasının aksine,sosyal bir odadır, ancak paylaşılan yemekler sırasında yemek ve zamanın katılımı nedeniyle çok daha samimi olma potansiyeline sahiptir. Feng Shui yemek odasında, sohbeti teşvik eden bir kombinasyon renklerine sahip sıcak ve rahattır.Yemek salonunuz için doğru rengi seçmek, atmosferi tamamlamak için feng shui'yi kullanmanın temelini oluşturacaktır.

Pozitif renkte yemek yiyin. Dinleyici rahat, sakin ve mutlu olmasını sağlayan bir alan yaratmak için yemek odanızın çevresindeki renklerin pozitif ve stressiz olduğunu kendiniz de emin olmak isteyeceksiniz. Bu, yemek tecrübesinin daha tatmin edici olmasına, belki de maddi olmayan bir unsur olmasına ve feng shui ile daha fazla sağlık ve sevincin oluşmasına yardımcı olacaktır.

Sıcak renkleri doğru seçin. Feng shui yemek odası renkleri, hoş renklerdeki feng shui mutfaklarında sıcak renkler ve rahatlatıcı renkler,aksine parlak renklerdir. Özellikle kırmızı ve turuncu, iştahı uyarmanın yanı sıra sohbet ve zevkli eğlenceli ortam hissi verir.

Bal,ahududu,kestane,bordo,mercan,somon,sienna,altın ve bronz olmak üzere, feng shui yemek odasında en iyi uyum sağlayacaktır ancak bunlarla sınırlı değildir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)